• Fri frakt: 1 - 3 dagars leverans
  • Handla tryggt med Klarna
  • Komplett sortiment

Vinnare

Här listat vinnarna i följande korsordstidningar: Kluriga kryss, Korsordstidningen, Kryssa lätt, Kryssgiganten, Lätta hemmakryss, Lättsamma Jättekryss, Stora Resekrysset, Superlätta Kryss. Övriga tidningars vinnare persenteras i respektive tidning.


Superlätta Kryss 6/2021
Eine Ylisirkka
Peter Ekenberg
Elvy Cato
Mallec Brandt
Ulrika Hägglund

Superlätta Kryss 5/2021
Diana Melin
Kenneth Lind
Eva Jonsson
Eva-Marie Jakobsen
Eva Gustafsson

Superlätta Kryss 4/2021
Tina Hagström
Margareta Dexius
Henrik Johansson Lantto
Ann-Catrine Larsson
Maie Österlund

Superlätta Kryss 3/2021
Britt Nilsson
Mikaela Jansson
Hilda Jonsson
Bertil Lindholm
Alice Egnér

Superlätta Kryss 2/2021
Inger Tordegård Johansson
Yvonne Ölund
Veronica Ransed
Ann-Christine Englund
Eva gullstrand

Kryssgiganten 3/2021
Gunilla Höglund
Per-Åke Carlsson
Gunnel Jönsson
Barbro Isaksson
Kerstin Gemark

Kryssgiganten 2/2021
Marie Winell
Lotta Berglin
Marianne Vennerberg
Karin Alm
Maria Stenlund

Kryssgigantten 1/2021
Ingrid Karlsson
Solbritt Hermansson
Lena Wallgren
Kerstin Berg
Eva Norman

Korsordstidningen 5/2021
Inga-Lill Hedlund
Bodil Englund
Linnéa Gerhardsson
Margareta Dexius
Bo Lorentzon

Korsordstidningen 4/2021
Ann-Kristin Karlsson
Wictoria Wall 
Inger Tordegård Johansson
Bo Lorentzon
Lotta Jansson

Korsordstidningen 3/2021
Frida Östblom
Barbro Larsson
Ulrika Eriksson
Elisabeth Burström
Ann-Katrine Sämfors

Kryssa Lätt 6/2021
Ann-Catrine Larsson
Ann-Mari Kristoffersson
Barbro Karlsson
Diana Brunke
Inga-Lill Lundin

Kryssa Lätt 5/2021
Inga-Maj Lundell
Ragnhill Holmgren
Kjell Nilsson
Stefan Olsson
Eskil Håkansson

Kryssa Lätt 4/2021
Carl-Daniel Modin
Ulf Haraldsson
Birgitta Hedberg
Carolina Dalmo
Anders Nilsson

Kryssa Lätt 3/2021
Kathrin Hansson
Carina Blomberg
Camilla Hassedotter
Håkan Svensson
Kristina Stjernberg

Lätta Hemmakryss 6/2021
Jan Bennhult
Eine Ylisirkka
Göran Hägglöf
Hassan Mouline
Leif Lindstrand

Lätta Hemmakryss 5/2021
Carina Stavervik
Tomas Johansson
Lars-Erik Larsson
Roger Hellström
Lova-Marja Navdimaa

Lätta Hemmakryss 4/2021
Ulla Westberg
Elsie Holmgren
Ingergerd Åsenlund
Perry Gruwholm
Claes Lundgren

Lätta Hemmakryss 3/2021
Kristina Stjernberg
Eva Jonsson
Birgitta Grindebäck
Christina Höglund
Ann Mari Jacobsen

Lättsamma Jättekryss 6/2021
Tomas Timmerman
Gaby Lindquist
Sanna Borell
Ingrid Kjellgren
Inga-Lill Hedlund

Lättsamma Jättekryss 6/2021
Valfrid Jonsson
Janet Hultqvist
Tamara Antropow
Marcus Eriksson
Annika Johansson 

Lättsamma Jättekryss 4/2021
Maja Woodhouse
Gun Fors
Kristina Rilbe
Berit Ågren
Lena Gundersen

Lättsamma Jättekryss 3/2021
Vassilios Agapios
Susanne Brodin
Gunnel Sipilä
Evelina Ekman

Resekrysset 6/2021
Zaid Rudmer
Peter Borell
Stefan Krook
Maria Hedberg
Agneta Jansson

Resekrysset 5/2021
Carina Hugogård
Mimmi Landberg
Greger Pettersson
Eva Malm
Peder Westerman

Resekrysset 4/2021
Ann-Catrine Larsson
Kaisa Westher
Lars Öberg
Egon Hjälm
Ragna Henning

RESEKRYSSET 3/2021
Monika Pettersson
Yvonne Gelin
Anna Bostam
Natalie Steele
Karl-Arne Andersson

KLURIGA KRYSS 6/2021
Birgitta Lägerud
Yvonne Gustafsson
Margareta Eriksson
Sven-Anders Sundin
Margareta Malmstig

KLURIGA KRYSS 5/2021
Gunilla Persson
Margaretha Carlsson
Arne Johansson
Birgitta Svensson

KLURIGA KRYSS 4/2021
Inger Jansson
Ann Thornell
Hans Johansson
Gunilla Skoglund
Per Friberg

KLURIGA KRYSS 3/2021
Yvonne GelinAnn Thornell
Marie Hammarstedt
Bengt Andersson
Lilian Johansson

KLURIGA KRYSS 2/2021
Solbritt Hermansson
Birgitta Svensson
Hans Eriksson
Shristina Canarp
Maj-Britt Westin

VINNARE SUPERLÄTTA KRYSS 1/2021

Ulla Waessman
Ulrika Klingspor
Tuula Alm
Gunilla Wallberg
Sarah Magnusson

VINNARE RESEKRYSSET 2/2021

Peter Ström
Lena Wallgren
Ann-Marie Häggström
Ingegerd Berglund
Lena Gundersen

VINNARE RESEKRYSSET 1/2021
Ann-Christine Englund
Aija LassfolkLena
Gundersen
Anna-Lena Quist
Peter Åskregn

VINNARE LÄTTSAMMA JÄTTEKRYSS 2/2021
Lola Båving
Fanny Grahn
Ingrid Johansson
Ingegerd Åsenlund
Alexander Antonsen

VINNARE LÄTTSAMMA JÄTTEKRYSS 1/2021
Jan-Ove Andersson
Elenor Södling
Vassilios Agapios
Christina Lundin
Ulla Andrén Ericsson

VINNARE LÄTTA HEMMAKRYSS 2/2021
Marianne Weiner
Wilhelmine Kjellström
Lars Lindholm
Marita Ripa
Ulla-Britt Bodman

VINNARE LÄTTA HEMMAKRYSS 1/2021
Karin Öhman
Ulla-Britt Bodman
Elisabeth Gustavsson
Urban Armensjö
Christina Höglund

VINNARE KRYSSA LÄTT 2/2021
Turid Bylund
Martina Hellberg
Cecilia Söderlund
Kristina Stjernberg
Peter Borell

VINNARE KRYSSA LÄTT 1/2021
Birgit Pedersen
Dagmar Andersson
Marianne Mårtensson
Helene Johnier
Karin Alm

VINNARE KORSORDSTIDNINGEN 1/2021
Lena Salomonsson
Stefan Olsson
Lennart Warsäter
Lis Andersson
Peder Westerman

VINNARE KLURIGA KRYSS 1/2021
Kent Helgesson
Christer Svensson
Anna-Märta Selin
Rolf Agnehoff
Åsa Sundkvist

VINNARE KLURIGA KRYSS NUMMER 7
Anna-Greta Hansson
Eva Aronsson
Monica Lindell
Annica Hällström
Marianne Kerger

VINNARE KRYSSA LÄTT NUMMER 7
Britt-Marie Lif
Kristina Stjernberg
Eva Andersson
Patrik Persson
Wasty Klasson

VINNARE LÄTTA HEMMAKRYSS NUMMER 7
Christina Larsson
Emma Jonsson
Kenneth Lind
Gunnel Åström Hermansson
Christina Höglund

VINNARE LÄTTSAMMA JÄTTEKRYSS NR 7
Lillemor Järeman
Gun Lundman
Alexander Antonsen
Anita Lundberg
Gaby Lindqvist

VINNARE LÄTTSAMMA JÄTTEKRYSS NR 6
Göte Björklund
Marita Ohlsson
Christer Funk
Gun Lundman
Iris Järvi

VINNARE RESEKRYSSET NUMMER 7
Jan-Ove Andersson
Annelie Tholin
Siv Sellgren
Bengt Bruhn
Juoni Hildén

VINNARE SUPERLÄTTA KRYSS NUMMER 7
Frida Larsdotter
Hans-Arvid Hansen
Gunilla Wallberg
Ann-Christine Englund
Lars-Erik Larsson

VINNARE SUPERLÄTTA KRYSS NR 6
Eine Ylisirkka
Irene Feldt
Caisie Wahlborg
Eva Norman
Hilda Jonsson

VINNARE LÄTTA HEMMAKRYSS NR 6
Christina Höglund
Annica Nilsson
Jan Eklund
Jouni Hildén
Ulla-Britt Bodman

VINNARE KRYSSA LÄTT NUMMER 6
Göran Carlsson
Magda Widesäter
Ulla-Britt Lindh
Ann-Marie Häggström
Gunilla Andersson

VINNARE KORSORDSTIDNINGEN NR 6
Gerd Magnusson
Gerth Hansson
Lars Hansson
Åsa Ledin Vestman
Solveig Svensson

VINNARE RESEKRYSSET NUMMER 6
Pär Jalbin
Sonja Johannesson
Peder Westerman
Ari Kurittu
Solbritt Hermansson

VINNARE KLURIGA KRYSS NUMMER 6
Kerstin Gemark
Emma Larsson
Birgitta Svensson
Kjell-Ivan Eriksson
Pia Bergquist

VINNARE LÄTTSAMMA JÄTTEKRYSS NUMMER 5
Inger Widén
Sören Hedvall
Alexandra Holmberg
Thomas Nilsson
Anita Ström

VINNARE LÄTTSAMMA JÄTTEKRYSS NUMMER 4
Folke Henriksson
Berit Ågren
Aina Messner
Gun Lundman
Robert Andersson

VINNARE KRYSSA LÄTT NUMMER 5
Karin Lundgren
Anders Ericsson
Åke Larsson
Gunilla Kepka
Dennis Christensen

VINNARE KRYSSA LÄTT NUMMER 4
Märta Nilsson
Berit Carlsson
Ulla Frank
Ann-Marie Häggström
Ulla-Britt Lindh

VINNARE KORSORDSTIDNINGEN NUMMER 4
Linus Svensson
Birgitta Grindebäck
Leila Nyholm
Kenneth Lind
Erik Engström

VINNARE KLURIGA KRYSS NUMMER 5
Brita Jönsson
Lars-Göran Larsson
Margaretha Carlsson
Hans Öhlund
Susanne Boström

VINNARE KLURIGA KRYSS NUMMER 4
Jenny Ejenberg Liljeström
Eva Hellberg
Iris Lindvall
Jörgen Björnsson
Hlene Andersson

VINNARE LÄTTA HEMMAKRYSS NUMMER 5
Jouni Hildén
Peter Erlandsson
Carina Hiller
Johnny Bergqvist
Dagmar Nordlund

VINNARE LÄTTA HEMMAKRYSS NUMMER 4
Pia Sennemo Bogström
Susanna Wang
Mattias Jonsson
Junis Karlsson
Fredrik Lundkvist

VINNARE LÄTTA HEMMAKRYSS NUMMER 3
Christina Larsson
Pia Hansen
Gunilla Wallberg
Natalie Rehov
Ulla-Britt Bodman

VINNARE RESEKRYSSET NUMMER 5
Tom Ahlin
Peder Westerman
Lillemor Jansson
Ann-Marie Häggström
Eva Hellberg

VINNARE RESEKRYSSET NUMMER 4
Kaj jonasson
Gunnel Sipilä
Peder Westerman
Ann-Marie Häggström
Lennart Warsäter

VINNARE RESEKRYSSET NUMMER 3
Fanny Kellerman
Lars-Gunnar Wiklund
Annica von Willigerode
Hans Eriksson
Eivor Lindström

VINNARE SUPERLÄTTA KRYSS NUMMER 5
Torgny Danielsson
Ulla-Britt Sundin
Anette Jansson
Jouni Hildén
Louise Viberg

VINNARE SUPERLÄTTA KRYSS NUMMER 4
Kajsa Bergstrand
Annika Karlsson
Leila Nyholm
Mia Kemani
Ulla Eriksson

VINNARE SUPERLÄTTA KRYSS 2020-07-02
Jennifer Kämpe
Elvy Johansson
Mathias Andersson
Kristina Stjernberg
Eva Gibson

VINNARE KRYSSA LÄTT 2020-07-09
Peter Borell
Carola Wistrand
Kathrin Hansson

VINNARE KLURIGA KRYSS 2020-07-03
Eva Hellberg
Kerstin Karlsson
Carola Karlsson
Kerstin Åhlund
Christina Canarp

VINNARE JÄTTEKRYSS 2020-06-23
Aina Messner
Kerstin Eklöf
Barbro Lydén
Monica Weberg
Jan Esbjörnsson

VINNARE STORA RESEKRYSSET 2020-05-28
Inger Eriksson
Gerd Abrahamsson
Peter Borell
Kerstin Eklöf
Birgitta Engdahl

VINNARE KORSORDSTIDNINGEN 2020-05-28
Eva Hellberg
Margareta Stjärnebo
Gunilla Hallqvist
Lennart Warsäler
Barbro Bandh

VINNARE KLURIGA KRYSS 2020-05-15
Ing-Marie Henrysson
Stig Göransson
Else-Marie Franzén
Birgitta Svensson
Margareta Enroth

VINNARE SUPERLÄTTA KRYSS 2020-05-15
Elina Sandberg Papadaki
Katarina Abramoff
Gunilla Wallberg
Emma Jonsson
Sarah Isaksson

VINNARE JÄTTEKRYSS 2020-05-12
Birgitta Stenudd
Annette Flodin
Sussi Lindahl
Anna Lundin
Hanna Lundin Flodström

VINNARE KRYSSA LÄTT 2020-05-04
Siv Andersson
Eva Brunefors
Ulla-Britt Lind
Lena Johansson
Ulf Nyman

VINNARE STORA RESEKRYSSET 2020-04-03
Lena Olsson
Kenneth Lind
Peder Westerman
Harriet Nilsson
Inger Eriksson

VINNARE KORSORDSTIDNINGEN 2020-04-03
Lars – Gunnar Wiklund
Margareta Eman
Ove Lantz
Mona Fransson
Kerstin Eklöf

VINNARE LÄTTA HEMMAKRYSS 2020-03-29
Annette Flodin
Rasmus Flak
Ulla-Britt Bodman
Anna Andersson
John Pettersson

VINNARE SUPERLÄTTA KRYSS 2020-03-27
Gunilla Trehammar
Kristina Råberg
Lisbet Wessberg
Olivia Grönlund
Gunnel Sipilä

VINNARE JÄTTEKRYSS 2020-03-24
Sture Svarén
Arne Klasson
Gun Lundman
Caroline van Klaveren
Kenneth Lind

VINNARE KLURIGA KRYSS 2020-03-13
Margaretha Carlsson
Jan Andersson
Tommy Flodin
Gerd Abrahamsson
Erna Hansson

VINNARE KRYSSA LÄTT 2020-03-06
Anita Erngren
Birgit Pedersen
Carina Hensenius
Yvonne Gelin
Lars Nilsson

VINNARE STORA RESEKRYSSET 2020-02-07
Catrin Karlsson
Anna Bostam
Inger Andersson
Karl-Arne Andersson
Ann-Christine Englund

VINNARE SUPERLÄTTA KRYSS 2020-02-03
Kristina Stjernberg
Jouni Hildén
Lina Baltzari
Katarina Hansson
Bo Vesterlund

VINNARE JÄTTEKRYSS 2020-02-03
Sven Nygren
Rolf Larsson
Anette & Lars-Johan Lundgren
Majvor Johansson
Margareta Lindholm

VINNARE LÄTTA HEMMAKRYSS 2020-01-30
Tarja Lapten
Patrik Asplund
Britt-Marie Johansson
Elisabeth Öberg
Lena Ekström

VINNARE KLURIGA KRYSS 2020-01-24
Per Löfström
Anne Högdahl Ottosson
Lars Holm
Susanne Boström
Monica & Kjell Sundström

VINNARE KORSORDSTIDNINGEN 2020-01-24
Siv Bergenstråle
Ivy Kristensen
Anita Nilsson
Sven Bengtsson
Olof Persson

VINNARE KRYSSA LÄTT 2020-01-10
Peter Borell
Anette Jansson
Siv Sellgren
Majvor Johansson
Tommy Nordqvist